نظر وزیر درباره اختلاط دختر و پسر در دانشگاه

 

وزیر علوم گفت: اختلاطی كه بر مبنای روابط الگو برداری شده از روابط غربی پسر و دختر و مناسبات درون دانشگاه های غربی باشد را در دانشگاه های كشور نمی پذیریم.

 

كامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرگزاری فارس، افزود: متأسفانه دشمنان در بسیاری از مواقع سعی در مسموم كردن فضا دارند و دشمن در باطلی كه دارد خیلی سرمایه گذاری و پافشاری می كند.

وی گفت: وقتی حرف از مناسبات سالم در دانشگاه ها می زنیم، دشمنان می گویند "می خواهند دیوار بكشند، می خواهند دانشگاه ها را تك جنسیتی كنند " ولی وقتی می گویم با حضور فعال دخترها و پسرها در دانشگاه مشكل نداریم این حرف ها را مطرح نمی كنند و در اخبار نمی آورند.

وزیر علوم ادامه داد: وقتی اختلاطی كه بر مبنای روابط الگو برداری شده از روابط غربی پسر و دختر و مناسبات درون دانشگاه های غربی باشد را در دانشگاه های كشور نمی پذیریم، می گویند، دانشجو گفت كه "اختلاط را نمی پذیریم. " اما نمی پرسند و تبیین نمی كنند كه چه چیزی را نمی پذیریم؟ چون اگر تبیین كنند تمام خانواده های ایرانی آن را نمی پذیرد، تمام دانشجویان ایرانی این را نمی پذیرند، چون دانشجویان ما به كرامت انسانی قائل هستند.

وی با تأكید بر اینكه حضور و مشاركت مؤثر دختر و پسر را یك فرصت و مایه پیشرفت مملكت می دانیم، گفت: حضور فعال دختران و پسران در پژوهش و تحقیقات و دانش برای كشور یك فرصت است و تهدید نیست.

دانشجو گفت: دانشگاه های ایران باید بتوانند الگوی دانشگاه اسلامی ایرانی را برای دنیا ابلاغ كنند، چون دنیا در انتظار چنین الگویی است. مردم دنیا به این جمع بندی رسیده اند كه لیبرال دموكراسی، جواب نمی دهد، در هیچ چیزی جواب نمی دهد، در اقتصاد جواب نمی دهد، در روابط انسانی جواب نمی دهد، در خانواده جواب نمی دهد، و به همین دلیل مردم دنیا دچار سردرگمی شده اند.

وی ادامه داد: ما باید جایگزین مناسبی برای انسان سازی بدهیم و مطرح كنیم كه انسان در دانشگاه درست می شود. انسان مناسب، شاخصه های خودش را می خواهد و شاخصه مناسب براساس آموزه های دینی است. باید بر گرفته از اسلام باشد، فقط برنمی گردد به تعلیم بلكه به تربیت هم برمی گردد، هم تعلیم و هم تربیت باید برگرفته از آموزه های دینی باشد.

وزیر علوم اظهار كرد: رفتار، گفتار، نگاه، اخلاق و تدریس باید در داخل دانشگاه برگرفته از شاخص های اسلامی ایرانی باشد، اگر این شد مناسبات درون دانشگاه ما مناسبات سالم و دانشگاه پویا و حركت كننده خواهد بود. این دانشگاه برای جهان و ملتی كه منتظر است الگو می شود و دنیا منتظر این نوع دانشگاه است.

وی گفت: ما می گوییم دانشگاه باید انسان تحویل دهد و براساس آموزه های دینی مان انسان كسی است كه توحیدی باشد و این انسان توحیدی دانشگاهی می خواهد مناسب با شأن خود كه البته دانشگاه های ما اساتید دیندار و ولایت مدار، عالم و دانشمند و دانشجویان پر تلاش زیاد دارد.../تابناکتاريخ : | | نویسنده : etresobh |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.