خواب هرمی ها آشفته شد

 

در عملیات همزمان در ۲۰ منطقه تهران ۳۰۸ نفر از متهمان شركت های هرمی كه با فریب مردم اموالشان را غارت می كردند، دستگیر شدند.

با تحقیق از متهمان دستگیر شده مشخص شد، تعدادی از آنها جوانان شهرستانی هستند كه پس از قرار دادن سرمایه خود در اختیار سرشاخه های شركت های هرمی، از سوی آنها زندانی و به گروگان گرفته شده بودند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران درباره این عملیات بزرگ كه از غروب چهارشنبه تا بامداد روز پنجشنبه ادامه داشت، به «جام جم» گفت: پس از واگذاری مسوولیت برخورد با شركت های هرمی به پلیس آگاهی، طرح فوق در قالب امنیت محله محور بررسی شد و در پی نشست هایی با مسوولان دادسرای ناحیه ۳۱ تهران و بخش مبارزه با شركت های هرمی وزارت اطلاعات؛ تیم های اطلاعاتی ۲۰ دفتر فعال در زمینه شركت های هرمی را كه عمدتا در شمال غرب تهران فعال بودند، شناسایی كردند.

شروع عملیات

رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: شامگاه روز چهارشنبه هفته گذشته در اقدامی مشترك با وزارت اطلاعات، محل های از قبل شناسایی شده، محاصره و با دستور قضایی رضا جعفری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۱ تهران و چند بازپرس ویژه، ۲۹۵ نفر از عوامل دست اندركار شركت های هرمی دستگیر شدند.

محمدیان اضافه كرد: پس از دستگیری این متهمان، در مرحله بعدی ۱۳ عضو شركت های هرمی نیز بازداشت شدند.

در بازرسی از دفاتر این شركت ها، مقادیری سلاح سرد، انواع سی دی های آموزشی و كتاب های مربوط به این شركت ها كشف و ضبط شد.

گروگان ها در میان دستگیرشدگان

محمدیان تصریح كرد: با انتقال متهمان دستگیر شده به زندان اوین، در تحقیق از آنها مشخص شد تعدادی از این افراد جوانان شهرستانی بوده اند كه با اغفال از سوی عوامل دست اندركار شركت های هرمی سرمایه های خود و خانواده هایشان را در اختیار سرشاخه های شیاد قرار داده و هنگامی كه پول خود را طلب كرده اند، توسط سرشاخه ها زندانی و به گروگان گرفته شده اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران تصریح كرد: با هماهنگی های انجام شده، از این پس پلیس آگاهی و وزارت اطلاعات مسوولیت مقابله با این شركت های بی هویت را به عهده گرفته اند و در این ارتباط اداره ۱۵ پلیس آگاهی به عنوان یك شعبه ویژه مسوولیت تحقیق و پیگیری در این زمینه را در دستور كار قرار داده است.

هشدار به صاحبان املاك

سرهنگ محمدیان با هشدار به صاحبان املاك و آژانس های مسكن گفت: از این پس اگر فردی ملك خود را در اختیار شركت های هرمی قرار دهد، با دستور قضایی این ملك ها به مدت طولانی پلمب خواهد شد.

وی اضافه كرد: صاحبان بنگا ه های معاملات مسكن نیز توجه داشته باشند، اگر ملكی را برای فعالیت این قبیل شركت های غیرقانونی اجاره دهند، محل كسب آنها پلمب شده و اتحادیه صنوف نیز نسبت به ابطال پروانه كسب آنها اقدام خواهد كرد.

محمدیان با هشدار به خانواده ها تاكید كرد: شركت های هرمی در كمین فرزندانتان نشسته اند تا با وعده های پوچ و ارائه اسناد و مدارك جعلی، آنها را در دام خود گرفتار كنند.

تجارت در خارج از كشور، استخدام، خرید و فروش كالاهای مختلف و... از جمله مواردی است كه شیادهای هرمی دستمایه كار خود قرار داده و پس از غارت سرمایه افراد، متواری می شوند كه پرونده های فراوانی با هزاران شاكی اكنون در دادسراها مطرح است و مالباختگان در انتظار احقاق حقوق از دست رفته خود هستند. پس هوشیار باشید..... / گزارش : جام جم آنلاین
تاريخ : | | نویسنده : etresobh |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.