اخبار,اخبارسیاست  خارجی, تماسی تلفنی  ظریف با  سرتاج عزیر


اخبار سیاست  خارجی  - ظریف: آمادگی ایران برای مداوای مجروحان پیشاور

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان حادثه تروریستی پیشاور را محکوم کرد.

به گزارش فارس، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان روزچهارشنبه طی تماسی تلفنی با «سرتاج عزیر» مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی پیشاور و ابراز  همدردی با مردم و دولت پاکستان و خانواده های قربانیان اظهار داشت: اگرچه قربانی شدن جان افراد بی گناه همواره دردناک است لیکن کشته شدن نوجوانانی که می توانند آینده ساز یک کشور باشند تالم وارده را مضاعف می سازد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران براساس سیاست راهبردی خود مبنی بر محکومیت هرگونه اقدام تروریستی و همچنین با توجه به روابط مودت آمیز دوستانه و احساسات برادرانه نسبت به دولت و ملت پاکستان، حادثه پیشاور را به شدت محکوم می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفت: اینجانب از طرف خود و همچنین به نیابت از دولت و ملت ایران با دولت و ملت پاکستان و بویژه خانواده ها و بازماندگان قربانیان حادثه ابراز همدردی می کنم و آمادگی داریم در خصوص مداوا و معالجه مجروحین حادثه، هرگونه کمک لازمی را به عمل آوریم.

ظریف با اشاره به عملیات تروریستی مذکور ابراز داشت: معتقدیم چنین حوادثی از سوی دشمنان پاکستان و کل منطقه و با هدف ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در آن کشور صورت می گیرد. دشمنان اسلام با چنین اقداماتی به دنبال بدنام کردن دین مقدس و مبین اسلام هستند و در جهت منافع دشمنان اسلام عمل می کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با پاکستان و همچنین سایر کشورهای منطقه در جهت مقابله با افراط گرایی و ریشه کن سازی تروریزم در منطقه تاکید کرد.

سرتاج عزیز نیز در این گفتگوی تلفنی از ابراز همدردی دولت و ملت ایران در این حادثه  قدردانی کرد و افزود: همکاری‌های دوجانبه و منطقه ای را موثرترین راه برای مقابله با گروههای تروریستی و افراط گرا دانست.


 اخبار سیاست خار جی  - فارستاريخ : | | نویسنده : etresobh |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.