اخبار,اخباراقتصادی,صندوق توسعه ملی

صندوق توسعه ملی از شروع فعالیت تا پایان سال 92 مبلغ 34 میلیارد و 720 میلیون دلار قرار عاملیت ارزی با 18 بانک دولتی و خصوصی به منظور اعطای تسهیلات منعقد کرده و در سال 92 از محل این قراردادها تعداد 89 طرح به مبلغ پنج میلیارد و 99 میلیون دلار به منظور استفاده از تسهیلات ارزی به تصویب رسیده است.

به گزارش تابناک ، بیش از 90 درصد از تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال 92 یعنی چهار میلیارد و 668 میلیون دلار به بخش صنعت و معدن اختصاص یافت اما در بین زیرگروه‌های صنعت سهم صنایع نفت و گاز بیش از 45 درصد برآورد شده است.

به این ترتیب می‌توان گفت درصد بالایی از منابع صندوق توسعه ملی به بخش صنایع نفت و گاز ورود پیدا می‌کند.

34.7 میلیارد دلار عقد قرارداد پرداخت تسهیلات
بر اساس گزارش کلی صندوق توسعه ملی در قالب عملکرد سال 92، صندوق از شروع فعالیت تا پایان سال 92 مبلغ 34 میلیارد و 720 میلیون دلار قرار عاملیت ارزی با 18 بانک دولتی و خصوصی به منظور اعطای تسهیلات منعقد کرده و در سال 92 از محل این قراردادها تعداد 89 طرح به مبلغ پنج میلیارد و 99 میلیون دلار جهت استفاده از تسهیلات ارزی به تصویب رسیده است.

عملکرد صندوق توسعه ملی در تامین مالی طرح‌های سرمایه‌گذاری (ارزی) در سال 92 حکایت از این دارد که در راستای حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری‌های مولد، پربازده و پایدار در کشور، اعطای تسهیلات به 89 بنگاه اقتصادی فعال در تمامی بخش‌های اقتصاد به مبلغ پنج میلیارد و 99 میلیون دلار به تایید بانک‌های عامل طرف قرارداد با صندوق رسیده است که از این تعداد، اعتبار مورد نیاز 23 طرح به مبلغ یک میلیارد و 380 میلیون دلار نزد بانک مرکزی مسدود و موافقت اولیه صندوق در مورد هم گرفته شده است.

1.4 میلیارد دلار اعتبارات پرداخت شده صندوق
مجموع اعتبارات اسنادی گشایش شده و پرداخت صندوق توسعه ملی در سال 92 برای تمامی بخش‌های اقتصاد به ترتیب 3950 و 1431 میلیون دلار است، بنابراین عملکرد صندوق توسعه ملی در سال 92 از ابعاد اعتبارات اسنادی گشایش شده و ارزش تسهیلات پرداخت شده به تمامی بخش‌های اقتصادی کشور در مقایسه با کل تسهیلات ارزی مصوب در این سال به ترتیب 77 درصد و 28 درصد است.

به عبارت دیگر، عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال 92 حدود 1.4 میلیارد دلار معادل 28 درصد از کل ارزش طرح‌های مصوب در این سال است. تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال 92 به ترتیب بین بخش‌های صنعت، معدن، حمل و نقل، صادرات خدمات فنی و مهندسی و بازرگانی و خدمات توزیع شده است.


  اخبار اقتصادی  -  تابناک تاريخ : | | نویسنده : etresobh |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.