اخبار,اخبار اقتصادی , بحران خشکسالی

وزیر نیرو با اشاره به اینکه رئیس جمهور با اختصاص 1200 میلیاردتومان اعتبار اضطراری برای آب شرب موافقت کرده است گفت: تدابیر لازم آبرسانی تابستان 94 در دستور کار قرار گرفته است.

حمید چیت‌ چیان با بیان اینکه با شرایط خاصی از نظر منابع آب در کشور مواجه هستیم اظهارداشت: در این شرایط، مسئولیت و فشار بر دوش وزارت نیرو است و باید از تمام تدابیر، امکانات و ظرفیت‌ ها برای مدیریت شرایط سخت کنونی استفاده کنیم تا آسیبی متوجه مردم نشود.

وزیر نیرو با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت ستادهای بحران خشکسالی برای تامین آب شرب اظهارداشت: طی نشست‌ هایی که با معاونت برنامه‌ ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌ جمهوری داشته‌ ایم، مقرر شده دو میلیارد دلار اعتبار برای طرح‌ های آب کشور اختصاص یابد، چرا که اگر در برخی طرح‌ ها تاخیر بیفتد، اجرای طرح دیگر اثرگذار نخواهد بود.

چیت چیان ادامه داد: شرکت‌ های آب و آبفا از ظرفیت ستادهای بحران خشکسالی در استان‌ ها برای تامین آب شرب و اجرای طرح‌ های آبرسانی استفاده کنند. در کلانشهرهای کشور همچون کرمان، بندرعباس، همدان، تهران و اصفهان شرایط ویژه‌ ای از نظر تامین آب شرب برقرار است که نیازمند اقدام فوق‌العاده هستیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌ ریزی مورد نیاز برای تامین آب کلانشهرها در تابستان آینده از چند ماه پیش در دستور کار قرار گرفته است گفت: در زمان حاضر برای هر کلانشهر مواجه با تنش آبی، نشست‌ های تخصصی برگزار و تصمیم‌های اجرایی نیز اخذ شده است.

وزیر نیرو با اشاره به تشکیل ستادهای بحران خشکسالی در استان‌ ها گفت: با درخواست وزارت نیرو از شورای‌ عالی آب، هم‌ اکنون دستور تشکیل این ستادها با اولویت تامین آب شرب در استان‌ های کشور صادر شده و باید از تمامی ظرفیت ملی در این ستادها استفاده کنیم.

چیت چیان تاکید کرد: تحرک و فعالیت شرکت‌ های آب و آبفا در استان‌ ها در این ستاد‌ها بسیار حایز اهمیت است تا از این ظرفیت بتوانند با همراهی استانداران و سایر ارگان‌ ها برای اجرای طرح‌ های آبرسانی استفاده کنند.

وی با اشاره به اعتبار مناسب طرح‌ های آبرسانی روستایی در بودجه سال آینده گفت: افزون‌ بر 2 هزار میلیارد تومان از منابع مختلف برای اجرای مجتمع‌ های آب روستایی اختصاص یافته که امیدواریم با این رقم، شاهد تحول اساسی در بخش آب روستایی باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به موضوع کیفیت آب شرب گفت: ارتقای کیفیت آب از اولویت‌ های محوری ما به‌ ویژه در کلانشهرها است و وزارت نیرو 1200 میلیارد تومان اعتبار اضطراری در این زمینه از رئیس‌ جمهوری درخواست کرده و این درخواست پذیرفته‌ شده است.

چیت چیان تصریح کرد: با وجود افزایش اعتبار بخش آب در بودجه سال آینده، این اعتبار پاسخگوی نیازهای این بخش نیست و باید با روش‌ های مختلف از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کنیم.

اخبار اقتصادی - مهر

 تاريخ : | | نویسنده : etresobh |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.