جنگ ستارگان ميان بلوک شرق و غرب جديد شدت مي گيرد.

به گزارش آريا به نقل از شبکه تلويزيوني الجزيره انگليسي، پيش بيني مي شود امروز چين و روسيه پيشنهاد مشترکي را مطرح کنند مبني بر انکه گسترش تسليحات در فضا ممنوع شود. وزير امور خارجه روسيه اين طرح را در اجلاس ژنو که مهمترين نهاد مذاکره کننده سازمان ملل متحد درباره خلع سلاح است ؛ ارائه کرد.

تنشهاي مربوط به نظامي شدن فضا به سبب طرحهاي آمريکا براي ادامه جنگ ستارگان است که در دهه هزار و نهصد و هشتاد اغاز شد. آمريکا مي خواهد طرح سپر دفاع موشکي جديدي را در شرق اروپا نصب کند و هدف از اين سامانه موشکي را محافظت دربرابر کشورهايي دانسته است که انها را کشورهاي ياغي توصيف مي کند. اين در حالي است که براساس قطعنامه سال هزار ونهصدو شصت و پنج سازمان ملل متحد گسترش جنگ افزارهاي کشتار جمعي در فضا ممنوع است. اما در دوران جنگ سرد آمريکا و اتحاد جماهير شوروي سابق ازمايشهاي تسليحاتي زيادي را در فضا براي منهدم کردن ماهواره ها انجام دادند. چين نيز سال گذشته همين ازمايش را انجام داد و به همين خاطر آمريکا پکن را به تلاش براي اغاز رقابت تسليحاتي جديدي در فضا متهم کرد. در همين حال چين اين اتهام را رد کرده است اما بايد توجه داشت آمريکا به منظور پايش جهاني و استقرار طرح سپر دفاع موشکي در اروپا به ماهواره هايش نياز دارد.

آندرين راج مدير مرکز راهبردي اسيا و اقيانوسيه استراتاد در اين خصوص مي گويد چين و روسيه مي خواهند بواسطه طرح پيشنهادي جديدشان در موقعيتي قرار داشته باشند که از خودشان در مقابل موشکهاي آمريکا محافظت کنند.

آمريکا موشکهايي را مستقر کرده است که مي تواند موشکهاي راهبردي چين و روسيه را هدف قرار دهد و نابود کند.

بي ترديد در چنين فضايي رقابت تسليحات فضايي شدت مي گيرد. آمريکا مي خواهد توان تهاجمي خود را تاحد ممکن افزايش دهد که بخشي از علت ان تقويت خود در مقابل کشورهاي ياغي است.

اين تحليلگر مسائل امنيتي در ادامه افزود بعيد است که طرح پيشنهادي روسيه و چين در اينده نزديک اجرايي شود. در اين ميان بايد به عامل برگزاري انتخابات رياست جمهوري در آمريکا نيز توجه داشت. بايد منتظر تغييرات در واشنگتن باشيم چراکه اين مساله بر سياستهاي کاخ سفيد در عرصه بين المللي تاثيرگذار خواهد بود.  

تاريخ : | | نویسنده : etresobh |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.